ЗГУРТАВАНЬНЕ БЕЛАРУСКАЙ ШЛЯХТЫ

ASSOCIATION OF THE BELARUSIAN NOBILITY

СОБРАНИЕ БЕЛОРУССКОЙ ШЛЯХТЫ


Правілы форумаў (па-беларуску)Правила форумов (по-русски)

Бел.: Калі вы ўводзіце свой лагін і пароль, часта здараецца, што вас не пускае і піша пра памылку. Пры гэтым адкрываецца старонка для ўвахода на форум. Ваш лагін ужо запомніўся. Набярыце яшчэ раз пароль і націскайце "ўвайсьці". Павінна спрацаваць.

Рус.: Когда вы вводите свой логин и пароль, часто случается, что вас не пускает и пишет об ошибке. При этом открывается страница для входа на форум. Ваш логин уже запомнился. Наберите пароль ещё раз и нажимайте "войти". Должно сработать.

Автор Тема: ДНК, гены  (Прочитано 66742 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Дрозд

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 410
Re: ДНК, гены
« Ответ #90 : 08 Апреля 2013, 11:22:17 »
Dzenkue. Czy mozna po dannym tey pod-gruppy uznac jakie SNIP+ mnie mozno zamowic?
Вышла книга «Землевладельцы Минской губернии. 1900−1917». В нее попали более 20.400 человек. Кому интересно — пишите в личные.
Книга продается в основных книжных Минска.

smal

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 29
Re: ДНК, гены
« Ответ #91 : 08 Апреля 2013, 13:23:17 »
Дмитрий,

Ваш гаплотип отнесен к субкладу I1-Z138 AS 10 (Z58+, Z138+/Z139+) consider ordering Z2541. Соответственно, стоит подтвердить Z138, который должен быть положительным и предлагают тестировать новый z2541.

fatso

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 278
    • Rodzina Robakow w Charkowie 1906
Re: ДНК, гены
« Ответ #92 : 08 Апреля 2013, 18:48:11 »
Kol.Drozd,
najtaniej bedzie zamowic prosty test SNP na 12 allele. To kosztuje $39+$7 postage in Family Tree DNA. Nastepnie wyszukac owo nazwisko krewniaka z mapy Skarka Kozietulskiego, ot tam:
http://www.ysearch.org/?uid=
Alphabetical list of names.  Nacisnac link User ID. Powinien sie otworzyc wynik badan tej osoby, w moim wypadku 67 alleles, nazwisko Robak.  Porownac wlasne 12 alleles ze zbadanymi. Jesli takie same czy tez b. podobne to martwic sie dalej nie warto bo subclade  pewnie taki sam. Ale ja nie jestem specjalista w tych sprawach, podaje rozwiazanie na zdrowy chlopski rozum.
"Nie pozwol aby Cham gownem prychal miast je sam polykac"
- Hr Mendewesz

fatso

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 278
    • Rodzina Robakow w Charkowie 1906
Re: ДНК, гены
« Ответ #93 : 09 Апреля 2013, 08:49:33 »
Autor powyzszej Mapy skarzy mi sie w prywatnej korespondencji, ze trudno mu znalezc kandydatow z Bialorusi. Na pewno jednak sa tacy pomimo spustoszen poczynionych posrod Normanow bialoruskich w ubieglym wieku przez Antychrysta. Wystarczy kryteria dokumentacji szlacheckiej co-nieco obnizyc i upowszechnic genetic screening.

Jestem przekonany, ze Normanowie bialoruscy odegrali kluczowa role w Bitwie pod Grunwaldem(Tannenberg I) -1410- jako ze zapewne stanowili trzon owych slynnych pulkow smolenskich.  Historyk Dlugosz  pisze, ze dowodca naczelny wojsk sprzymierzonych, Jogaila, znany Polskom jako Krol Wladyslaw Jagiello, osobiscie pochwalil owe pulki za to ze dzielnie stawaly. W rzeczywistosci owe 3 pulki bialoruskie zostaly rozbite w smiertelnym boju ale ziemi nie ustapily wrogowi. Mysle, ze gdyby nie one to Kriestonoscy skolonizowaliby by swa organizacja i terrorem ta czesc Europy, zmienili nie do poznania.
"Nie pozwol aby Cham gownem prychal miast je sam polykac"
- Hr Mendewesz

Дрозд

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 410
Re: ДНК, гены
« Ответ #94 : 09 Апреля 2013, 21:30:53 »
Mam juz test - moja  gruppa  I1 = estem z Bialorusi.
Вышла книга «Землевладельцы Минской губернии. 1900−1917». В нее попали более 20.400 человек. Кому интересно — пишите в личные.
Книга продается в основных книжных Минска.

fatso

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 278
    • Rodzina Robakow w Charkowie 1906
Re: ДНК, гены
« Ответ #95 : 10 Апреля 2013, 01:21:13 »
No to milo oddac salut bialoruskiemu Waregowi. Zapewne wiec stalismy obok siebie,
ramie w ramie, na owym grunwaldzkim polu pod mazurska wsia Tannenberg w 1410.
Jako rycerze owych pulkow smolenskich.
Do ostatniego bronilismy naszej wspolnej cywilizacji przeciwko teutonskiej przemocy.
Waregowie, w innej pracy dra Marka Skarbek Kozietulskiego, docierali z terytorium Korony na Bialorus, az nad Prypec i do Smolenska, szlakami wodnymi. Jako Wikingowie byli przeciez doskonalymi zeglarzami a dotarcie tam droga ladowa prawie niemozliwe. Normanskie korzenie odnajduje sie dzis na terenach Polski centralnej, mysmy tam byli co najmniej od lat tysiaca.
Teraz czas udowodnic, ze podobnie bylo i na Bialorusi.
"Nie pozwol aby Cham gownem prychal miast je sam polykac"
- Hr Mendewesz

Елена Алекс.

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 270
Re: ДНК, гены
« Ответ #96 : 10 Апреля 2013, 16:34:53 »
Получили результаты 4 мужчин - однофамильцев Короткевичей.
В результате вышли на две достаточно далекие  друг от друга группы:
R1 и I2.
Почему не одна группа и не высчитанное по документам родство можно стоить много предположений.
Конечно, информации очень мало. Надеемся, что пополневшие базу данных ДНК однофамильцы, смогут помочь нам в этом разобраться.
В их числе:
1.Первые два брата, получившие  Дворянство и Земли, могли быть от разных отцов, но братья по маме или же вообще двоюродные или названные.
2.Существовали несколько родов, независимых друг от друга.
Так, возможно, дворяне гербов Корвин и Порай - это разные роды, не родственные друг - другу.
Т.к. одному роду герба Корвин, удалось доказать свою дворянскую родословную  вплоть до начала 20 века в Российской империи, возможно, другие из-за утери документов, пытались к единственному, доказавшему роду и дописаться. В чем, иногда были уличены.

Строить предположения можно и далее.

Но всё равно, это очень увлекательно и познавательно!
Осознать связь не только с близкими тебе людьми, но узнать и общего предка в тысячелетиях!

Тест на Y-DNA 12 маркеров стал по карману. Очень советую сделать!
Следующие скидки в FTDNA обещают в середине апреля - день Генетика.

fatso

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 278
    • Rodzina Robakow w Charkowie 1906
Re: ДНК, гены
« Ответ #97 : 11 Апреля 2013, 11:46:24 »
Elenas Aleks>>> wasz interesujacy przypadek z Korotkiewiczami to nie jedyny zaskakujacy wynik badan genetycznych. Znany mi profesor uniwersytecki w Szwecji, dzis Polak z Warszawy ale niegdys "krupnyj pomieszczik" nad Berezyna w Bialorusi gdzie jego palac do dzis sluzy ludziom za piekny dom kultury. Otoz zrobil on sobie testy z tej racji ze sam ma nazwisko historyczne, jest potomkiem slynnego dowodcy zacieznego pulku zolnierzy rabusiow. I co sie okazalo? Czlowiek ow to Slowianin, tak zwany Lze-Rurykowicz, umieszczany obok ksiazat ruskich co wyszli z Wielkiego Gniazda- Obolenski, Wolkonski. Lze nie on sam ale jego genotyp bo to zonka Jaroslawa Madrego puscila sie z jakims kozakiem te 800 lat temu!
"Nie pozwol aby Cham gownem prychal miast je sam polykac"
- Hr Mendewesz

fatso

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 278
    • Rodzina Robakow w Charkowie 1906
Re: ДНК, гены
« Ответ #98 : 11 Апреля 2013, 12:09:23 »
 :) Zepsulem anegdote. Gwoli wyjasnienia: prawdziwi Rurykowicze, potomkowie Ruryka
to nosiciele genotypu zaczynajacego sie na N3. czyli Finowie(Gagarin, Trubeckoj, Romanov, Puzyna etc).
Correction: Tsar Nicholas II Romanov is R1b
« Последнее редактирование: 11 Апреля 2013, 15:56:26 от fatso »
"Nie pozwol aby Cham gownem prychal miast je sam polykac"
- Hr Mendewesz

Елена Алекс.

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 270
Re: ДНК, гены
« Ответ #99 : 11 Апреля 2013, 14:56:27 »
Elenas Aleks>>> wasz interesujacy przypadek z Korotkiewiczami to nie jedyny zaskakujacy wynik badan genetycznych. Znany mi profesor uniwersytecki w Szwecji, dzis Polak z Warszawy ale niegdys "krupnyj pomieszczik" nad Berezyna w Bialorusi gdzie jego palac do dzis sluzy ludziom za piekny dom kultury. Otoz zrobil on sobie testy z tej racji ze sam ma nazwisko historyczne, jest potomkiem slynnego dowodcy zacieznego pulku zolnierzy rabusiow. I co sie okazalo? Czlowiek ow to Slowianin, tak zwany Lze-Rurykowicz, umieszczany obok ksiazat ruskich co wyszli z Wielkiego Gniazda- Obolenski, Wolkonski. Lze nie on sam ale jego genotyp bo to zonka Jaroslawa Madrego puscila sie z jakims kozakiem te 800 lat temu!
Всё поняла, Fatso. Многие боятся именно таких открытий и вообще их на тест не уговорить.
Об умерших или хорошо или ни как.
Поэтому я не затрагиваю светлую память наших прабабушек. А обсуждаю другие, не трогающие их честь варианты...
В марте смотрела в РГИА дело  о получении дворянства Дробышевских и землю - на родине моих предков. Постоянно два эти понятия увязывались между собой -  дворянство и право на землю по ПРЯМОМУ наследованию. Думаю, там было не место дочерям. Так что могли и пойти на хитрость, поменять на внука от дочери собственную дочь, так  по-родственному. Тем более такое часто было, есть и  у моих: племянница и дядя - одногодки.  Только б из прямого наследования не выйти. Может потому и крестили некоторые слишком далеко от родных мест?

Вот ещё один вариант. Так что вариантов великое множество различия ДНК.
В Беларуси ещё мало тестировалось народу, а в России - ещё в процентном составе меньше.
Так что давайте не отпугивать народ такими предположениями. Как было так и было. Не нам их судить! Результат - мы сейчас такие, как есть!
Думаю, тесты ДНК делают смелые люди, которые о себе и корнях не боятся знать правды!

Елена Алекс.

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 270
Re: ДНК, гены
« Ответ #100 : 11 Апреля 2013, 15:54:19 »
Простите за  предположения, может и лишенное истины...  Науке нужны факты, а их мало.

smal

  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 29
Re: ДНК, гены
« Ответ #101 : 11 Апреля 2013, 16:46:02 »
prawdziwi Rurykowicze, potomkowie Ruryka to nosiciele genotypu zaczynajacego sie na N3. czyli Finowie

Gagarin, Trubeckoj, Romanov, Puzyna są nosicielami haplotypów zaczynające się  na N3. Fakt, że są to potomkowie Ruryka, to tylko przypuszczenie...

fatso

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 278
    • Rodzina Robakow w Charkowie 1906
Re: ДНК, гены
« Ответ #102 : 11 Апреля 2013, 19:15:45 »
Думаю, тесты ДНК делают смелые люди, которые о себе и корнях не боятся знать правды!

Elena, masz racje ale szczegolnie wazne dzis jest upowszechnic testy DNA na Bialorusi, przywrocic obywatelom swiadomosc historyczna. Ja sam, na przyklad, znajduje ludzi o moim nazwisku w kazdym powiecie w Polsce a w zyciu spotkalem nawet  Robakow w Londynie. Wiem jednak dobrze, ze ja sam jestem co jedynie zywa ludzka skamielina o rzadkim genotypie, nie mam w Polsce juz zadnych krewnych o tym nazwisku. Na Bialorusi Antychryst wypalil w 1937r cala galaz mojej rodziny. Pewnie tez nikogo tu nie mam. Ale sa ludzie, jestem pewien tego bo otrzymalem sygnaly z Mozyrza, ktorzy pod innym nazwiskiem poniosa moje geny.  I coz to jest nazwisko w czasach gdy nic ono nie znaczy poza historycznym bagazem, jakie niesie?  Wychowalem sie w Polsce i mnostwo nazwisk jakie tutaj na tej grupie szlachty bialoruskiej sie wymienia, one tam sa, wsrod zywych, moich rowiesnikow od dziecinstwa. Ze tylko wymienie trzy z brzega: Butkiewicz, Mickiewicz, Butt-Hussain(szlachta tatarska). Tych ludzi zapewne juz na Bialorusi juz nie ma. Ale rozejrzyj sie po ludziach, docen bialoruska urode i zdolnosci sportowe, to i ich znajdziesz, tych dawnych wojownikow i krasawice. No i polacz genotyp ze wzorcem dostepnym gdzie indziej. Bingo!
"Nie pozwol aby Cham gownem prychal miast je sam polykac"
- Hr Mendewesz

fatso

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 278
    • Rodzina Robakow w Charkowie 1906
Re: ДНК, гены
« Ответ #103 : 11 Апреля 2013, 19:28:21 »
smal>>> polecam najnowsze sensacje z Anglii, jak genetycznie miedzy innymi, zdefiniowano znalezione doslownie pod car park'iem kosci jako szczatki szekspirowskiego krola Richarda III Plantageneta. Grupa uczonych badaczy nie mowi, ze to przypadkowa zbieznosc ale twierdzi
z przekonaniem, ze to On sam, Krol Anglii. mt DNA kosciotrupa jak i znaleziony zywy odpowiednik-pewien stolarz, potomek w linii prostej siostry Krola, sa bowiem identyczne.
"Nie pozwol aby Cham gownem prychal miast je sam polykac"
- Hr Mendewesz

Елена Алекс.

  • Старожил
  • ****
  • Сообщений: 270
Re: ДНК, гены
« Ответ #104 : 12 Апреля 2013, 14:43:07 »
У нас приятная новость! У Даниила Короткевича в совпаденцах на 2 маркерах (пока) из 25 новый, не известный нам Короткевич Александр О.!  Хоть не мой родственник, но всё равно приятно за однофамильца!